7 vjet nga vrasja e Aishe Vatës. Portretzimi i mediave për gratë nuk ka ndryshuar

Gjuhë sensacionale, leksik që shtyn audiencën(edhe pse pa qëllim) të mendojë sikur fajin e ka viktima, portretizim i gabuar dhe bashkëfajësi në mënyërë si trajtohen gratë dhe vajzat…

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top