A ka një kurth të remitancave

Niveli i lartë i remitancave mund të shkaktojë një rreth të mbyllur stanjacioni ekonomik dhe varësie. Marrë nga revista FINANCE & DEVELOPMENT e Fondit Monetar Ndërkombëtar, numri 3, shtator 2018. Ralph Chami, Ekkehard Ernst,...

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top