Abuzimi seksual, shfrytëzimi i femrës, pushteti, politika dhe media

Pse media shqiptare nuk e trajton thellësisht çështjen Epstein? A është media fajtore për “normalizimin” e shfrytëzimit të postit për marrëdhënie seksuale? Me gjithë rastet, dijenitë e provat e rasteve të politikanëve shqiptare me femra që nuk janë gratë e tyre, pse nuk i duken interesante as medias, as opozitës? Nuk janë thjesht afera jashtë-martesore, por shfrytëzim posti e abuzim pushteti, si me gjininë e femrës ashtu edhe me paratë tona. Pse ky pasivitet e mos-konsideratë e medias për çështjet që lidhin politikën e median me seksin?

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top