ARKAPITË E FJALËS

Ja një bisedë e gjatë e Elsa Demos me mua, në emsionin “Arkapia”, ku folëm për marrëdhëniet midis letërsisë, ligjërimit subversiv dhe marrëzisë në regjimet totalitare; por edhe për disidencën sovjetike dhe shqiptare, skizofreninë “e plogët”, mjekimin e detyruar, Bulgakovin, Solzhenjicinin dhe Trebeshinën. Të gjitha tema që i kemi prekur te “Peizazhet” këto muajt e fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *