Disa këshilla të thjeshta për komunikimin

Si i bëni prezantimet? Me slide ku ka tekst pafund? I lexoni fund e krye pa hequr sytë? Rrini stativ, mbështetur, me duar në mes, në xhepa, pa duar hic se nuk dini ku t’i vini? E ndryshoni intonacionin apo hiç?Mos u bëni si të gjithë. Praktikohuni para pasqyrës. Dhe lexoni disa këshilla falas…

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top