FAST FORWARD

Vitet 1960 do të kujtohen si vite të progresit dhe sidomos të optimizmit teknologjik – të kurorëzuar me transplantimin e parë të zemrës nga Ch. Barnard (1967) dhe njeriun e parë në Hënë (1969). Në Shqipërinë e vogël, ky progres teknologjik u shfaq në shumë mënyra – që nga elektrifikimi e deri te televizioni; prej të cilave dua të veçoj për një moment makinën larëse, e cila pati edhe një impakt social të konsiderueshëm. Mbaj mend se në shtëpinë tonë patëm marrë në fillim një makinë larëse me helikë (shnek), por pak kohë më pas More…

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top