Fullani shkëmben lekë me Juan, Shqipëria bashkohet me bllokun monetar të Kinës

Njoftimi Në datën 12 shtator 2013, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Ardian Fullani dhe Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës Popullore të Kinës, z. Zhou Xiaochuan nënshkruan një marrëveshje dypalëshe SWAP për monedhat vendase, në shumën maksimale prej 2 miliardë Yuan ose 35.8 miliardë Lek. Marrëveshja u nënshkrua gjatë mbledhjes së XXX të “Klubit […]

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top