.st0{fill:#FFFFFF;}

Coronavirusi po mposhtet: 61 të shëruar sot, vetëm 1 rast i ri 

 May 8, 2020

By  Elvis

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se janë shëruar 61 persona dhe vetëm një rast është konfirmuar me COVID-19, në vendin tonë. NJOFTIMI I PLOTË: Sot më 08 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 243 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2…

Source

Elvis


Your Signature

related posts:
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

>