Ish kryeministri rumun në burg për korrupsion, a mund ta ketë rradhën një shqiptar?

Nëpër qarqet diplomatike përflitet se rregull i pashkruar i BE-së për vendet e reja anëtare apo kandidatet për anëtarësim është që si simbol i luftës kundër korrupsionit, ndonjë kryeministër që e ka tepruar, të përfundojë në burg. Ky qe fati i Ivo Sanader, ish-kryeministrit kroat që u burgos për ryshfet, por edhe pastrim parash dhe […]

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top