Let me be a baby, let me be a child!

Mania e bukurise.. foto seduktive te te rriturve, por ajo qe me shqeteson eshte kur shikoj foto vogelushesh te ketij profili .. eshte e turpshme dhe provokative . Mesojini femijet tuaj te jene femije , stop me fotot seduktive qe ne 6 vjec! Ne fakt ka nje perplasje botekuptimesh, brezash, injorance te botes informative nderkohe qe ju mendoni se e keni te sigurt vajzen apo djalin tuaj meqe eshte ne shtepi thjesht prane kompjuterit duke shpresuar se po e mbroni nga bota e jashtme. E verteta eshte qe ekspozimi i tyre ne net, ne menyre te pakontrolluar aty ne shtepi mund te jete me i rrezikshem se aty poshte pallatit, per me teper stop me idealizimin e bukurise, po i ekspozoni ne mos ne menyre indirekte ndaj atyre qe neser mund ti shfrytezojne, me teper po i infiltroni detajin e asaj qe eshte siperfaqesore dhe me vlere te shkurter , pse jo neser do shihni para jush disa snobe ne karaktere! Sa per median ne Shqiperi me shkaterruse nuk behet, me botoksa e me liftings hajde dhe po e pertypim, po kur vjen puna e emisioneve per femije fokusimi tek ‘ ebukura’ tek interpretimet e kengeve me ‘dashuri’ mrena ouffaa!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top