MË THUAJ NGA Ç’GJUHË PËRKTHEN…

Nga ç’gjuhë është më e lehtë të përkthehet në shqip? Pyetja mund të tingëllojë idiote, edhe pse idiotizmi mund edhe të shmanget – varet nga mënyra si e shtrojmë. Së pari, duke barazuar aftësitë e përkthyesve dhe njohjet e gjuhëve përkatëse; së dyti, duke supozuar se po flasim për materiale të barasvlershme. Së treti, edhe […]

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top