Media dhe çështjet sociale: një hap më tej

Mirë që media i kushton politikës një hapësirë kaq të madhe edhe kur ka fushata, edhe kur ka pushime, po cështjet sociale, pse nënvleftësohen kaq shumë, me pasqyrime të përcipta e kufizim në dhënien e lajmit në kronika të zeza, apo maksimumi, në ndonjë emision televiziv ku gjithmonë flasin të njëjtët njerëz? Viktimat sociale përbëjnë interes. Po arsyet që i sjellin këto viktime, përse jo? A mundet media ta pasqyrojë më thellë, më qartë e më në shërbim të të gjithëve sferën e cështjeve sociale?…

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top