Njoftim: Manifestim proteste ndaj partikracisë së instaluar në Shqipëri 21 Qershor 2013!

NËSE NUK PAJTOHESH me sistemin e drejtësisë që nuk i trajton të gjithë në mënyrë të barabartë, NËSE NUK PAJTOHESH me rritjen e hendekut të të ardhurave mes të pasurve dhe të varfërve, NËSE NUK PAJTOHESH me partitë politike që vazhdimisht premtojnë ulje të papunësisë në vend dhe në të vërtetë kur marrin pushtetin administrojnë vjedhjen e pasurisë publike duke punësuar klientët e tyre, NËSE NUK PAJTOHESH me kapjen e mediave nga pushteti i parasë dhe partive politike, ditën e premte, dt. 21 qershor 2013, ora 18.00, tek Parku Rinia në Tiranë, bashkohu me të tjerët që mendojnë si ty dhe trego protestën tënde ndaj sistemit të partikracisë së instaluar në Shqipëri duke kërkuar një mënyrë tërësisht të ndryshme të të bërit politikë dhe të qeverisjes.

Nëse sistemi i kapjes i instaluar në Shqipëri të pengon të marrësh pjesë në këtë manifestim përmes kërcënimeve të formave të ndryshme, mund të mbash maskën e Guy Fawkes të cilën mund ta porositësh në Ebay www.ebay.co.uk/itm/260999018186

Shënim: Ky është një manifestim që kundërshton parimet e të bërit politikë dhe të qeverisjes që ofrohen nga të gjitha partitë politike që garojnë në zgjedhjet e 23 qershorit 2013.

Thirrje e marre nga: https://www.facebook.com/events/153589218155571/?ref=3

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top