PARABUZUKU (II)

Spekulimet për libra shqip para Mesharit të Buzukut nuk rreshtin – është një patologji e kulturës kombëtariste që të rrëshqasë gjithnjë drejt një pike përtej, ose atje ku të njohurën ta zëvendësojë e panjohura; dhe realen, që na kundërshton me kryeneçësinë e vet, ta zëvendësojë fantazia, e cila ka natyrë plasteline. Historianët e gjuhës dhe […]

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top