PAS FESTIVALIT

Dy lajmërime për miqtë, dashamirësit dhe kuriozët, në lidhje me Festivalin e Letërsisë së Re nga Europa, që u zhvillua në NYC në fillim të nëntorit dhe ku isha i ftuar edhe unë si pjesëmarrës përfaqësues i Shqipërisë.

Një pjesë nga paneli me temë Përgjegjësia në të shkruar mund të ndiqet tashmë në YouTube.

Veç kësaj, revista “Brooklyn Rail” ka botuar një kapitull të romanit tim “Bolero”, të përkthyer në anglisht nga Ani Gjika.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.