Te pakten nje lamtumire dinjitoze

Meqe familja e Aishes paska nderprere morten kur paska marre vesh se viktima ishte shtatzene, pra i paska ‘cnderuar’, le te bejme ne nje funeral simbolik per Aishen! U prehsh ne paqe engjell qe realisht je vitkime e vete shoqerise qe te rrethoi! Pate fund tragjik ti dhe fetusi qe sigurisht nuk arriti de dale ne jete, por te pakten tani je larg ketij makthi social, larg kercenimit per thashetheme, larg prej veshtrimit grushtues te inatosur e mbase dhunes qe mund te ushtronte vete babai yt mbi ty po te ishe gjalle dhe te kish mesuar per shtatezanine tende. Je larg prej opinionit vrases shqiptar qe dhe ne keto momente te ben ty fajtore nderkohe qe je viktime! Do te ndez nje qiri per ty, jo ne kishe e as ne xhami pasi gjithsesi keto institucione ne kete vend ne pergjithesi nuk te kane mbrojtur perkundrazi jane perdorur si arme zgjatuese e autoritetit te pamerituar mashkullor. Neser ora 6 pasdie do ndez nje qiri per ty ne mes te Tiranes pikerisht tek sheshi Skenderbej perballe Hotel Tiranes . Do jem vetem mbase, por do e bej kete per ty pasi realisht ti je viktima e vete shoqerise tone, ndaj dhe ky akt do jete i thjeshte e civil ne qender te Shqiperise per nje problem qe NUK eshte problem per ne. Ju ftoj dhe ju miqt e mij, por nuk jeni te detyruar. Nderkohe nuk ju garantoj pranine e medias e nuk kerkoj protagonizem ! Kush deshiron te vije te beje kete gjest neser prane meje eshte i mirseardhur! Te pakten ti bejme ne nje lamtumire kesaj viktime te vrare tashme ne menyren me cnjerezore si nga dhunuesi dhe nga vete familja! Un jam individ qe dua te reagoj, nuk jam shoqate e nuk jam pjese e ndonje klani partiak! Nuk do gjeni nje stive qirinjsh gati ne kete event , ndaj ju lutem blijini vete sikurse do e blej dhe un timin. Mbi te gjitha eja nese vertet e ndjen se duhet te vish , nuk garantoj media te pranishme e as ndonje mundesi pompoziteti. Nuk mund te tolerojme vrasjen e viktimes per here te dyte ndaj ejani ti themi lamtumiren e fundit nje te pafajshmeje qe u be e fajshme nga vete pedofili kriminel, nga vete familja, nga vete shoqeria dhe nga vete institucionet e shtetit qe kete kriminel e kishin lene te lire! Faleminderit serish per mbeshtetjen Erion Kristo! Faleminderit dhe ju qe doni te jeni neser me ne por nuk mundeni, faleminderit dhe ju qe kaloni kufirin e premtimit ne Facebook

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Scroll to Top